Obchod-Zero Waste
ÚVOD KATALOG NOVINKY AKCE SLEVY SKLADEM AKTUALITY OBCHODNÍ PODMÍNKY KONTAKTY ODKAZY
HL. TEXT
VÝROBCE
ROZMĚR
VARIANTA
Jarorlava Podaná
Adresa
V Sedlci 213/1
Praha 6
16000
čr
67221262
nejsme plátci DPH
Telefon 775150285
.

Herbář

. . .
Skořice:
Jaké účinky naši předkové vypozorovali?

Podílí se také na úspěšné léčbě kožních infekcí, kde ničí bakterie. Kromě toho zvyšuje mozkovou aktivitu a má dezinfekční a antibiotické účinky. Zvyšuje obranyschopnost organismu, užívání se doporučuje i při nachlazení a chřipce. Zevně se používá proti revmatismu. Používá se jako prostředek proti nachlazení, kašli, chřipce.

Šalvěj:
Jaké účinky naši předkové vypozorovali?

Díky svým antiseptickým a antibakteriálním vlastnostem je silnou přírodní desinfekcí. Její činné látky působí protizánětlivě, baktericidně, mírně močopudně a svíravě. Uplatňuje se také při obtížné menstruaci či v přechodu. Pomáhá s léčbou špatně se hojících až zanícených ran. Vhodná také na zmírnění pocení.

Řepík lékařský:
Jaké účinky naši předkové vypozorovali?

Jako kloktadlo pomůže při zánětu dásní a horních cest dýchacích. Léčí také hnisavé vyrážky, špatně hojící se rány i bércové vředy. Velice účinný je také při léčbě hemoroidů. Díky svým svíravým účinkům se používá vnitřně a to proti průjmům, poruchách trávení a na úpravu a podporu žaludeční a střevní činnosti. Příznivě působí i na žluč a proti žlučníkovým a ledvinových kamenům.

Černý pepř:
Jaké účinky naši předkové vypozorovali?

Působením na pokožce snižuje její bolestivost, prokrvuje ji. Působí na termoreceptory umístěné v kůži, a tím vyvolává pocit tepla až pálení. Dnes je hojně využívaný jako koření, které napomáhá k odstranění nadýmání, na střevní obtíže, stimuluje nervový systém, podporuje srdeční činnost.

Třezalka:
Jaké účinky naši předkové vypozorovali?

Působí velmi léčivě na ekzémy, odstraňuje otoky, pomáhá hojit rány i pohmožděniny. Urychluje regeneraci při popáleninách, jak od slunce, tak třeba od horké vody či oleje. Je silně protizánětlivá, působí tak proti hemeroidům a špatně se hojícím ranám.

Tymián obecný:
Jaké účinky naši předkové vypozorovali?

Největší pozornost zasluhují antiseptické a baktericidní účinky. Příznivě působí na nervový systém a povzbuzuje duševní kondici, zvyšuje krevní tlak. Používá se jako kloktadlo k desinfekci ústní dutiny. Zmírňuje bolesti zubů, urychluje zacelování ran.

Sůl z mrtvého moře:
Jaké účinky naši předkové vypozorovali?

Již od starověku vnikaly pod rukama Římanů a Židů lázně na březích Mrtvého moře, kde využívali mocných účinků soli. Minerály obsažené v soli příznivě a hojivě působí na lidské tělo, kde léčí lupenku, ekzémy, zlepšuje krevní obraz a pružnost pokožky.

Růže:
Jaké účinky naši předkové vypozorovali?

Už v dávných dobách lidé věděli, že růže je nejen krásná, ale i velmi léčivá rostlina. Díky svým antivirovým látkám pomáhá při astmatu, chřipce i nachlazení. A co je zajímavé – snižuje i množství viru HIV a projevy alergií. Růžový sirup se též často používal díky svým účinkům proti nespavosti a depresím. Růže zastavuje také průjem a silnou menstruaci a snižuje krevní cukr a cholesterol. Brání také vzniku ledvinových kamenů a vředů.

Rozmarýna lékařská:
Jaké účinky naši předkové vypozorovali?

Ve středověku byla považována za elixír mládí, který nesl jméno po královně Isabele, jenž se díky němu uzdravila z DNY a omládla. Rozmarýna obecně pak prokrvuje trávicí ústrojí a napomáhá tak k lepšímu trávení. Působí také močopudně a příznivě ovlivňuje nízký krevní tlak. Obsahuje též spoustu antioxidantů, které pomáhají v prevenci proti rakovině.

Rakytník řešetlákový:
Jaké účinky naši předkové vypozorovali?

Naši předkové o této bylině moc nevědí, avšak kdybychom zabrousili do historie Ruska, pěli by na tuto bylinu jen samé ódy. U nich se tato bylina používá absolutně na všechno, na regeneraci organismu, podporuje její obranyschopnost, posiluje činnost srdce, má vliv na problémy očí, snižuje bolest, léčí popáleniny, regeneruje pokožku po chemoterapiích, příznivě působí na revmatismus, léčí gynekologické problémy...

Přeslička:
Jaké účinky naši předkové vypozorovali?

Naši předci si přesličky považovali především pro její schopnost zastavovat krvácení a pro úspěchy při vážném onemocnění ledvin a měchýře. Má také velmi silné desinfekční účinky. Náš velký přírodní léčitel, pan Kneipp, o ní říkával: „Mimořádně poslouží při zastaralých chorobách, při hnisavých ranách, rakovinových vředech, dokonce i při zánětu kostní dřeně. Škodliviny umyje, rozpustí a vypálí. Často se vlhká, teplá bylina zabalí do mokrých ručníků a přiloží na léčené místo.“

Ořešák královský:
Jaké účinky naši předkové vypozorovali?

Pomáhá odstranit svědivé ekzémy. Snižuje hladinu cukru v těle, mírně snižuje krevní tlak. Obklady z ořechu se přikládají při hnisání kostí, při obtížně se hojících ranách, opuchlinách, vředech. Olej na vlasy čistí vlasovou pokožku, posiluje kořínky vlasů. Odpuzuje hmyz.

Ovocný výtažek:
Jaké účinky naši předkové vypozorovali?

Naši předci dobře znali léčivé účinky jahodníku, který používali hlavně vnitřně a to proti dně, vysokému tlaku, skleróze, ledvinovým kamenům nebo revmatismu, a to zejména ve formě výluhů a odvarů. Zevně se používal na léčbu hemoroidů či jako ústí voda proti zápachu z úst.

Měsíček lékařský:
Jaké účinky naši předkové vypozorovali?

Hlavní léčebné využití je zevní, velmi příznivě napomáhá hojení otevřených ran, vředů, ekzémů, blahodárně působí při virových a bakteriálních infekcích jako je moučnice a mykózy nohou. Výrazně pomáhá při léčbě křečových žil, popálenin a omrzlin. Čistí hnisavé rány, záněty a bércové vředy. Působí také proti otevřeným ranám, ekzémům, opruzeninám a preventivně proti otravě krve.

Máta:
Jaké účinky naši předkové vypozorovali?

Již od starověku se ze sušených mátových listů vyráběla zubní pasta, osvěžující ústí dutinu si tak získala velikou oblibu. Později jí byly připsány i protikřečové účinky, zvláště trávicího ústrojí. Výrazně podporuje funkci jater, slinivky i žlučníku. Příjemně zklidní organismus fyzicky i psychicky.

Meduňka:
Jaké účinky naši předkové vypozorovali?

Největší pozornost zasluhují sedativní účinky. Příznivě působí na nervový systém, který spolu s různými neurózami zklidňuje. Je hojně využívána také při nespavosti, žaludečních a srdečních obtížích a ke zklidnění psychické nepohody. Je povzbuzujícím prostředkem fyzickým i duševním, a proto velice příznivě působí na délku života.

Med s vločkovou drtí:
Jaké účinky naši předkové vypozorovali?

O medu se mluvilo jako o elixíru mládí, a to především díky tomu, že je silným přírodním antibiotikem a celkové posiluje obranyschopnost organismu. Med také pomáhá v prevenci proti rýmě, a různým zánětům dýchacích cest. Ovesné vločky v sobě obsahuje zase hodně vlákniny a jsou výborné také při vnějším užití, zejména díky schopnosti zklidnit svědivost pokožky a její zarudlost. V suchém stavu slouží také jako účinný peeling.

Mateřídouška:
Jaké účinky naši předkové vypozorovali?

Podobně jako tymián největší pozornost zasluhují antiseptické účinky bránící rozšiřování mikrobiální nákazy. Blahodárně působí při bronchitidě a astmatu. Posiluje nervy, mírní deprese, migrény.

Levandule:
Jaké účinky naši předkové vypozorovali?

Této bylině jsou připisovány antidepresivní a uklidňující účinky. Důležité uplatnění je v natírání bolavých míst při revmatismu, zánětech nervů, migréně a příznivě působí i na krevní tlak a srdeční činnost.

Kozí mléko:
Jaké účinky naši předkové vypozorovali?

Kozí mléko se již dávno používalo při kožních problémech, dnes známých jako lupenka či ekzém. A ještě jedna zajímavost, v předválečných letech zázračně pomáhalo lidem s tuberkulózou a migrénami. Obsahuje velké množství vitamínů A, B1, B2, B12, C, D, E, a zinek, které velmi příznivě působí na pokožku, zvláště je vhodné pro jemnou dětskou pokožku, alergiky, astmatiky, atopické ekzémy a lupenku.

Kostival:
Jaké účinky naši předkové vypozorovali?

Pomáhá zahojit zlomené kosti, léčí záněty šlach, výrony i vyvrknuté kotníky. Napomáhá regeneraci i posílení svalových úponů, kloubních systémů a eliminuje pohmožděniny a podlitiny. Vhodný také při zánětech žil a vaziva. Při zevním použití zmírňuje bolest, podporuje regeneraci tkáně, zastavuje krvácení. Používá se ve formě obkladů při krevních podlitinách, zánětů žil, dně, křečových žil a bércových vředech.

Kopřiva:
Jaké účinky naši předkové vypozorovali?

Kopřiva obsahuje mnoho živin, snižuje prokrvení, potlačuje krvácení. Mírní artiritidu, a revmatismus.

Kontryhel:
Jaké účinky naši předkové vypozorovali?

Byla-li kdy stvořena bylina pro ženy, je to právě kontryhel. Působí na ženské problémy a těžkosti. Pití odvaru z této byliny posilujeme ženské orgány, zvyšujeme pravděpodobnost početí, prospívá též v těhotenství, jak dítěti, tak matce, pomáhá při menstruačních poruchách, osvědčuje se též při klimakteriu. Vhodný při zánětlivých onemocněních vaječníků, hojí rány, posiluje svalstvo.

Kaštan:
Jaké účinky naši předkové vypozorovali?

Jako první popsal léčivé účinky kaštanu Mathioli. Naši předci však o jeho léčivých účincích věděli již předtím a připisovali mu silné účinky při léčbě křečových žil a na posilnění žilních stěn. Hojně ho též využívali při bolesti kloubů a kostí. Tyto účinky byly také potvrzeny v novodobých studiích.

Heřmánek:
Jaké účinky naši předkové vypozorovali?

Účinně působí při léčbě popálenin, zánětů a vředů a hemeroidů. Eliminuje tvorbu jizev, urychluje hojení poškozené kůže, třeba i při radiovém a rentgenovém záření. Snižuje také hladinu cholesterolu v krvi a podporuje trávení. Protizánětlivé a protikřečové účinky heřmánku jsou obecně známy. Proto je vhodný při léčbě drobných ranek, popraskané kůže či odřenin.

Fenykl:
Jaké účinky naši předkové vypozorovali?

Působí výrazně desinfekčně, uvolňuje křeče hladkého svalstva, odstraňuje nadýmání. Doporučuje se pro kojící matky, povzbuzuje činnost mléčných žláz. Pomáhá uvolňovat hleny při zánětech průdušek. Silný odvar z fenyklu je vhodný k omývání očí při zánětu spojivek.

Dobromysl:
Jaké účinky naši předkové vypozorovali?

Naši předci používali dobromysl na podporu dobré mysli (je antidepresivní), na celkové zklidnění a uvolnění křečí. Výrazně napomáhá při odkašlávání, léčbě zánětů i při černém kašli. Jako kloktadlo se používala při zánětu krku, dásní a celé ústní dutiny, protože nejen že vyčistí, ale tlumí i bolest.

Cypřiš:
Jaké účinky naši předkové vypozorovali?

Silice cypřiše působí na uvolnění křečí, stahující cévy a posilující žíly, snižující nadměrné pocení, otoky. Používal se jako antiseptikum, při revmatu a hemoroidech. Má močopudné účinky, snižuje pocení a také omezuje vypadávání vlasů. Příznivě působil i při nervovém podráždění díky vyrovnání nervového napětí. Reguluje krevní oběh, napomáhá pruchodnosti lymfatických uzlin..

Borovice lesní:
Jaké účinky naši předkové vypozorovali?

Jakákoliv část borovice se používá na léčbu kašle, onemocnění průdušek, při rýmě. Koupele napomáhají k léčbě vyhřezlé dělohy či konečníku, zahání bolest svalů a nemocných kloubů. Natíráním oleje s borovicí se lepší stav znehybněných končetin při mrtvici.

Chmel:
Jaké účinky naši předkové vypozorovali?

Chmel je tradicí osvědčenou bylinou proti nespavosti, neurózám a psychickému podráždění. Působí i sedativně a podporuje trávení. Díky svým hormonálně účinným složkám také zpomaluje stárnutí pokožky a napomáhá její dezinfekci.

Blahovičník (Eukalyptus):
Jaké účinky naši předkové vypozorovali?

Již v době starověku byl znám eukalyptus jako strom proti horečce. Nejenom že snižuje teplotu,ale příznivě působí na dýchací ústrojí, léčba zánětu průdušek a nachlazení, při zánětu nosních dutin, na léčbu astma, působí proti bolesti a podporuje proces hojení, zvyšuje vlhkost vzduchu.

Bergamot:
Jaké účinky naši předkové vypozorovali?

Citrusová vůně uvolňuje při inhalování dýchací cesty, vhodné při bakteriálních angínách. S bergamotem potírejte opary a afty. Dále působí antisepticky, podporuje trávení, posiluje nervy a zlepšuje dýchání. Uklidňující a osvěžující účinek pro nervovou soustavu, zklidňuje při nervozitě, neklidu a nespavosti. Působí sedativně při podrážděnosti a stavech úzkosti. Je vhodný na ošetření mastné a aknózní pleti, je také vhodným doplňkem i ve vodách po holení a na zklidnění podrážděné pokožky.
.
KOŠÍK JE PRÁZDNÝ
-skvělý, pružný a pevný, prostě dobrá volba
Mýdla vyrábíme čistě z rostlinných olejů při nízkých teplotách, což znamená, že v nich zůstávají všechny výživné látky v nezměněné podobě.